Dětský kurz češtiny pro cizince CE07,08

Milí účastníci letní jazykové školy, vážení rodiče,

jsme rádi, že jste si zvolili jako součást prázdninového programu zdokonalení se v češtině prostřednictvím jazykových kurzů, které pořádá Západočeská univerzita a Centrum na podporu integrace cizinců. Budeme se snažit o předání nejen nových jazykových znalostí a dovedností, ale i o zprostředkování příjemných zážitků.
 
Kurzovné je pro účastníky dětského kurzu češtiny pro cizince ze třetích zemí částečně hrazené Centrem na podporu integrace cizinců, účastník doplácí pouze 2290,- Kč. Pro rok 2016 bude upřesněna výše kurzovného v únoru 2016!

Zde jsou důležité informace k dětskému kurzu:


TERMÍN KONÁNÍ

Dětský kurz češtiny bude probíhat od  18. do 29. července 2016 ve dnech pondělí až pátek od 8:30 do 15 hodin.

ZAHÁJENÍ

Oficiální zahájení kurzu se uskuteční 18. července 2016 v 8:00 v budově Fakulty strojní Západočeské univerzity, Univerzitní 22, Plzeň – Bory v učebně UP 104 (přízemí, od vrátnice vlevo). Rodiče během zahájení předají podepsané potvrzení o samostatném odchodu dítěte po skončení společného programu, které bude zaslané na e-mail během června. Dozor bude zajištěný denně do 15:00 hod. 

UKONČENÍ, ZÁVĚREČNÉ ROZLOUČENÍ

V pátek  29. 7. proběhne od 13 hodin předání certifikátů a závěrečné rozloučení, na které jsou zváni i rodiče.

ROZŘAZOVACÍ TEST

Účastníci dětských kurzů nemusí vyplňovat rozřazovací test. Při rozřazení do skupin se vychází z informace, kolik let se dítě učí češtinu, což je uvedeno v přihlášce.

VÝUKA, PROGRAM KURZU

Výuka bude probíhat netradičními formami a bude zaměřena hlavně na rozvoj jazykových dovedností prostřednictvím integrované tématické výuky. Předběžný program kurzu bude zveřejněný během května.  Děti budou rozdělené podle věku - skupina 5 až 8 let a skupina 9 až 12 let.

UBYTOVÁNÍ 

Dětským účastníkům nabízíme ubytování na VŠ koleji Máchova 20, Plzeň. Podmínkou je zároveň také ubytování zákonného zástupce dítěte.

Všeobecné informace k ubytování jsou v češtině a angličtině k dispozici zde:

http://www.isls.cz/cs/cenik/ubytovani

http://www.isls.cz/en/general-information/accommodationmeal-arrangements

ČASOVÁ JÍZDENKA MHD

Ti, kteří el. příhlášce objednali na dobu trvání dětského kurzu pro své dítě kupón na MHD, zaplatí zároveň s platbou účastnického poplatku 167 Kč (platnost kuponu je 18. - 29. 7. 2016) a kupon si převezmou při zahájení dětského kurzu. Objednávka kuponu MHD je závazná a lze ji provést pouze současně s odesláním elektronické přihlášky, platba je nevratná. Pokud Vaše dítě nemá na své plzeňské kartě na červenec předplatné nebo hotovost a nebude mít ani tento kupon, musí mít u sebe alespoň dvě jízdenky na MHD, protože odpolední program bude v některých dnech mimo areál ZČU.

STRAVOVÁNÍ

Obědy budou vydávány dětem v univerzitní menze, kam po skončení vyučování odejdou se svými učiteli. Cena poloviční porce hlavního jídla se bude pohybovat mezi 40 a 50 Kč, děti ho zaplatí u pokladny v hotovosti. Mohou si koupit i polévku (5 Kč),   pití (3 - 20 Kč), salát (10 Kč), zákusek (10 Kč). Ve třídách budou mít po dobu vyučování k dispozici pitnou vodu.

Vaše případné dotazy zodpovím na telefonním čísle +420 377 635 712 nebo na adrese binova@rek.zcu.cz. Další informace budou k dispozici v červnu, kdy bude rozeslaný informační e-mail, a pak během našeho setkání 18. 7. 2016.

Těšíme se na společně strávené prázdninové týdny!

Za kolektiv MLJŠ

Pavlína Bínová, kontaktní osoba pro dětské kurzy

DENNÍ ROZVRH

08:30 - 12:00

tématicky zaměřená výuka pod vedením českého učitele (přestávky dle potřeb dětí)

12:00 - 12:45

oběd

12:45 - 15:00                      

zábavně vzdělávací program - integruje výtvarné, hudební, sportovní a poznávací aktivity 


 

Jazyky